Aerozoloterapia

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas.

inhalacje logo 2b

AEROZOLOTERAPIA

Felix, qui potuit rerum cognoscere causas.

nebulizacja wskazania

Nebulizacja - wskazania

Polski Konsensus Nebulizacyjny przeznaczony dla lekarza podaje, że nebulizacja określonego produktu leczniczego jest wskazana w przewlekłych i niektórych ostrych chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych u dzieci i dorosłych. Poznaj szczegóły.

nebulizacja nazewnictwo i skróty

Nazewnictwo i skróty

Poznaj podstawowe pojęcia związane z aerozoloterapią. Poruszanie się w obrębie pojęć fizjologii oddychania, techniki nebulizacji czy dawkowania leku będzie wówczas łatwiejsze. Pamiętaj: na sukces leczenia metodą nebulizacji składa się wiele istotnych szczegółów.

dla lekarza nebulizacja

Jak przygotować nebulizację

Technika przygotowywania inhalacji nie jest skomplikowana, jednak jak każde działanie medyczne wymaga uszanowania pewnych zasad i reguł. Poznaj je. To dla lekarza ważny krok na drodze do sukcesu leczenia.

dla lekarza fizjologia oddychania

Fizjologia oddychania

Czy fizjologia oddychania, nebulizacja, dawkowanie leku nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? To świetnie, ale przeanalizuj raz jeszcze, w jaki sposób cykl oddechowy, nasilenie duszności, czas trwania wdechu, objętość TV, czyli objętość pojedynczego wdechu - przekładają się na sukces leczenia.

Podziel się swoją wiedzą z kolegami, pielęgniarką oraz pacjentem!

dla lekarza dawka słowo pułapka

DAWKA - słowo pułapka

Nebulizacja, jak żadna inna forma podawania leku, wymaga od lekarza perfekcyjnej orientacji co do rzeczywistego znaczenia słowa "dawka".

Przeanalizuj, jak stosowany sprzęt wpływa na skalę zmiany dawki nominalnej w niższą dawkę emitowaną. Zobacz jak fizjologia oddychania, a zwłaszcza obturacja wpływa na dawkę dostarczaną do płuc, czyli rzeczywiste dawkowanie leku.

dla lekarza dawkowanie leku

Wizualizacja strat dawki

Wejdź na stronę z symulacją nebulizacji przygotowaną dla lekarza. Zmieniaj preparaty lecznicze i ich objętości bawiąc się ich dawką nominalną. Ustaw przestrzeń martwą nebulizatora i sprawdź, jaką dawką emitowaną będziesz dysponować. Skracaj i wydłużaj czas wdechu pacjenta, pogłębiaj i spłycaj objętość oddechu, zwiększaj i zmniejszaj objętość produkcji aerozolu by śledzić zmiany dawki dostarczanej. Modyfikuj aerozol: jego MMAD i GSD, by uzyskać wartość dawki deponowanej.